Gdy rozwinięto czerwony dywan, a sławy dotarły już na swoje miejsca, światła zostały skupione na tej jednej jedynej scenie. Napięcie rosło z każdą sekundą, aż wreszcie poznaliśmy laureatów Oskarów ESN w Białymstoku.

 

Wydział Mechaniczny po raz kolejny miał zaszczyt gościć w swoich progach wszystkich studentów, którzy wybrali właśnie Białystok na miasto, w którym odbędą swoje studia w ramach programu Erasmus. W dniu 27 stycznia w jego skromnych progach studenci mogli poczuć dreszczyk prawdziwych emocji, gdyż nadeszła długo oczekiwana chwila – gala wręczenia Oskarów.

Oczywiście nie obyło się bez masy stresu, wybierania odpowiednich kreacji, fryzur, czy makijaży! W końcu w takim dniu trzeba wyglądać niemal doskonale. Bezwzględni paparazzi już od samego wejścia czychali na nasze gwiazdy i ich kreacje, które powinny bezsprzecznie stac się przykładem dla wielkich domów mody, ale i na ich drobne wpadki. Napięcie rosło z każdą chwilą, aż wreszcie wybiła godzina 18:00. Na auli dało się zobaczyć nawet najmniejszy ruch powietrza.

Emocje Erasmusów jak i samych prowadzących sięgały zenitu.

Pierwsze przemówienia.

Krople potu występujące na czołach.

Rosnące napięcie.

Nerwy.

I wreszcie upragniona chwila.

Pierwsze statuetki powędrowały w ręce właścicieli. Radość. Łzy wzruszenia. To na pewno towarzyszyło każdemu, z krótkich wystąpień. Bezcenne uśmiechy na twarzach studentów UWB i politechniki. Możliwość wspólnego spędzenia czasu. Nie można nie wskazać zwycięzców w poszczególnych kategoriach: (WYPISAĆ)

GRZEGORZ BRZĘCZYSZCZYKIEWICZ the Most Polish Erasmus: Adam Racz

MINION the Most Social: Berkay Can Özçelik

DEXTER the Biggest Nerd: Jorge Pinto de Noronha Nunes de Matos

FRODO BAGGINS  the Globetrotter: Eylül Ezgi Umay

MOTHER TERESA  the Most Helpful: Khurram Kham

MR. BEAN  the Funniest: Doğan Can Ünlü

CELEBRITY  the Most Popular: João Luís Moura Sacramento

JESSICA RABBIT the Most Beautiful: Ana Sofia Pereira

JOHNNY BRAVO the Most Handsome: Mustafa Sunna

THE COOLEST ESN MEMBER: Magdalena Michałowska

 

Serdecznie wam gratulujemy. Nie obyło się też bez występów zaproszonych gości, którzy pomagali budować napięcie. Przez scenę przewineli się między innymi:

* Réjane Michel and Ouahid Benarbia

* Aizhan Myrzaly and Dinara Jadmanova

 

I tak po wielu wzruszeniach (chociaż zdjęcia nie oddają tego nawet w połowie) wszyscy z radością i entuzjazmem udaliśmy się na wspólne świętowanie.

__

Autor: Emilia Paniczko