10 grudnia 2016 odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń tego semestru w świecie białostockich Erasmusów. Erasmus Hall, jak nazwa wskazuje, polegało na malowaniu przez zagranicznych studentów ścian korytarza oraz gabinetów jednego z oddziałów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Akcja ta odbywa się 1-2 razy w roku. Jest to niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników, ponieważ mogą dodać coś od siebie, jednocześnie zyskując wspaniałe samopoczucie. Dzięki malowaniu ścian studenci Erasmusa mogą wykazać się kreatywnością, a smutne ściany zyskują nowe kolorowe oblicze, dzięki któremu pobyt w dziecięcej poczekalni staje się mniej straszny. Podczas oczekiwania na wizytę, mali pacjenci mogą przyjrzeć się kotkom siedzącym grzecznie na płocie. Po wejściu do gabinetu ich oczom ukazuje się ogromne uśmiechnięte drzewo otoczone leśnymi stworzeniami. Na gałęziach siedzą kolorowe ptaki oraz wiewiórki, dzięki którym dzieci podczas swojej wizyty w gabinecie zabiegowym mogą skupić swój wzrok na przykuwających uwagę obrazkach. W ostatnim pokoju znajdujemy jeziorko, po którym pływają zakochane łabędzie. Na ścianie natomiast widzimy dwa gołąbki trzymające wstęgę z napisem „Uśmiechnij się”. Cała akcja nie byłaby tak wspaniała bez wszystkich uczestników. Każdy z osobna miał swój wkład w to wydarzenie. Studenci Erasmusa oraz sportowcy z białostockiej drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders chętnie stawili się w szpitalu w sobotni poranek, aby puścić wodze fantazji i zrobić coś dobrego dla innych. Czujny nadzór nad malowaniem sprawowała Pani Eliza Bilewicz-Roszkowska, która zajmowała się kontaktem z mediami oraz głównym projektem. Firma Primacol ufundowała materiały malarskie, dzięki którym praca szła sprawnie i bezproblemowo. W momencie, gdy malarze zaczęli opadać z sił, pojawiły się osoby z ESN PB z pożywnymi kanapkami oraz wodą.

To wydarzenie zdecydowanie pozostanie długo w pamięci uczestników oraz organizatorów. Organizacja studencka Erasmus Student Network Politechnika Białostocka serdecznie dziękuje za owocną współpracę oraz bezinteresowną pomoc przy projekcie. Mamy nadzieję, że już niedługo akcja odbędzie się po raz kolejny. Nie możemy się doczekać!