https://pb.esn.pl/sites/default/files/pages/images/logo_esn_pl_small.png

Erasmus Student Network Polska jest częścią największej organizacji studenckiej w Europie. Naszym głównym celem jest wspieranie i promowanie mobilności w ramach międzynarodowych programów wymiany, takich jak Erasmus+. Stowarzyszenie ESN Polska składa się z 31 lokalnych sekcji znajdujących się w wielu polskich miastach. Gromadzimy studentów, którzy poprzez organizację szeregu wydarzeń i zajęć starają się ułatwić studentom programu Erasmus życie w obcym kraju. Pomagamy dostosować się do zwyczajów i zasad obowiązujących w Polsce, które mogą okazać się zaskakujące dla obcokrajowców i potencjalnie mogłyby wywołać tzw. szok kulturowy. 

SN działa na trzech poziomach: lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Nasi członkowie oprócz pomocy studentom wymiany Erasmus, mają szansę rozwijać swoje umiejętności i zdolności, a także uczyć się nowych rzeczy, zdobywać cenne doświadczenia i budować karierę zawodową. Stowarzyszenie oferuje szkolenia z różnych dziedzin, takich jak biznes, finanse, public relations, zarządzanie projektami, a także wiele innych. Zazwyczaj, w większości sekcji lokalnych rekrutacja nowych członków rozpoczyna się na początku każdego semestru.

Najpopularniejszą inicjatywą ESN prowadzoną przez lokalne sekcje jest program Mentor/Buddy, który cieszy się dużą popularnością wśród setek studentów uczelni wyższych. Celem projektu jest wspieranie uczestników programu Erasmus na początku ich pobytu w Polsce. Wsparcie to dotyczy podstawowych kwestii, takich jak odbiór z lotniska lub dworca kolejowego, oprowadzenie po mieście i uczelni, a także pomoc w zakwaterowaniu. Przed rozpoczęciem każdego semestru lokalne sekcje poszukują ludzi, którzy są chętni do udziału w programie w zamian za możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez ESN i kontakt z zagranicznymi studentami, który daje szansę na użycie języka obcego w praktyce i często owocuje zawarciem międzynarodowej przyjaźni na lata.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Stowarzyszenia ESN Polska.