https://pb.esn.pl/sites/default/files/pages/images/15095554_1196152840446293_7759781105230621056_n.png

Jesteś studentem? Nie wyjeżdżasz w podróż bez aparatu? Jeśli tak, to koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami!
Z pozoru kolejny banalny konkurs fotograficzny, ale tak naprawdę jego idea to o wiele więcej niż się wydaje. Nie chodzi tylko o jakość zdjęcia, ale przede wszystkim o to, aby pokazać, jak studenci postrzegają (poprzez obiektyw swojego aparatu) różnice kulturowe w Europie, jej piękno i to, co nierzadko jest zaskakujące czy z drugiej strony narodowo zwyczajne.

 

Discover Europe, jak sama nazwa wskazuje, jest konkursem ogólnoeuropejskim, co stwarza możliwość otwarcia się na nowe miejsca, kultury, zwyczaje. Każdy postrzega rzeczywistość z innej perspektywy, a celem konkursu jest jak najlepsza ekspresja tej właśnie indywidualnej wizji. To bez znaczenia, czy uczestnik pokaże nam urok własnej Ojczyzny, czy też nowe doświadczenia z podróży po Europie. Ważne jest, aby wyraził to w sposób ujmujący jury.

Discover Europe 2016 to już trzynasta okazja do tego, aby poszerzyć swoje horyzonty podczas bliskiego kontaktu z fotografią. Ten niezwykły konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć przedstawiających Polskę oraz inne kraje europejskie, nadesłanych przez studentów z całego kontynentu.
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, koń i na zewnątrz

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to: 

Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.

Discover Nature, czyli uchwycenie piękna przyrody kontynentu europejskiego.
Discover Architecture, to zatrzymanie w kadrze unikalnych miejsc, które skrywa w sobie Europa.

Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego.

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, na zewnątrz, przyroda i woda

Etapy lokalne organizowane są we wszystkich polskich województwach oraz po jednym w każdym kraju europejskim. Międzyuczelniane grupy robocze z każdego województwa będą odpowiedzialne za zorganizowanie Dni Promocyjnych projektu, wystaw nadesłanych fotografii, a także dokonają wyboru najlepszych prac, które zostaną zakwalifikowane do etapu centralnego. Zdjęcia nadsyłane przez studentów zagranicznych będą oceniane przez jury złożone z międzynarodowych fotografów, a najlepsze z nich przejdą do następnego etapu.
Etap centralny to przedstawienie prac jury składającego się z przedstawiciel
środowisk artystycznych, które wyłoni najlepsze prace spośród wszystkich nagromadzonych w etapach lokalnych.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.discovereurope.esn.pl

Fanpage na Facebooku